Specjalna nagroda ESA w konkursie European Satellite Navigation Competition

05.07.2009 12:37

Specjalna nagroda ESA w konkursie European Satellite Navigation Competition
 
Jako część szóstego  konkusu European Satellite Navigation Competition (ESNC), ESA zamierza nagrodzić kwotą 10,000 euro osobę, która przedstawi najbardziej innowacyjny biznes plan na wykorzystanie technologi satelitarnej.
Satelity Zdjecia © ESA
Nawigacja satelitarna jest najlepszym przykładem komercyjnego zastosowania technologi przeznaczonej do badań przestrzeni kosmicznej. Począwszy od użycia w biznesie motoryzacyjnym po innowacje zawarte w grach komputerowych. Ustanawiając nagrodę ESA’s Technology Transfer Programme (TTP) zamierza zwrócić uwagę przedsiębiorców
na potencjał, jaki niesie ze sobą ta technologia, oraz promować pomysły oparte na łączeniu ze sobą nowatorskich technologii.

„Budzące prawdziwe zainteresowanie innowacje technologiczne wynikają z łączenia i wiązania ze sobą różnych wynalazków i technologii jak również z przetwarzania obecnych rozwiązań i wdrażania ich na zupełnie odmiennych płaszczyznach” mówi
Frank M. Salzgeber, Head of ESA’s Technology Transfer Programme Office (TTPO).

ESA oferuje nagrodę w ramach konkursu ESNC, który odbywa się na globalną skale i jest to już jego szósta edycja. Celem konkursu jest znalezienie innowacyjnej technologii używającej systemu nawigacji satelitarnej. Pomysł nie może być związany z kosmonautyką, ma być możliwie szybki do wdrożenia na rynki w celach marketingowych.
Zwycięzca 2008 Francuz Pierre Salmona Zdjecia © ESA
Zwycięzca 2008 Francuz Pierre Salmona Zdjecia © ESA

Zwycięzca konkursu otrzyma bezpośrednie wsparcie od jednego z trzech Inkubatorów Biznesowych ESA mieszczących się w Holandii, Niemczech, oraz we Włoszech. Dzięki temu zwycięzca będzie miał możliwość współpracy z ekpertami ESA, oraz uzyska dostęp do najnowszej technologii.

W konkursie wziąć mogą osoby z całego świata pod warunkiem lokalnego wspierania projektu. Ci którzy wyrażają chęć uczestnictwa mogą swój pomysł zgłosić w formie biznes planu zamieszczając go w bazie danych ESNC (
www.galileo-masters.eu). Po rejestracji na stronie uczestnicy będą mogli pobrać wzór takiego biznes planu.

Konkurs European Satellite Navigation Competition (ESNC)
 
Konkurs organizowany jest przez  Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen od 2004 roku, skierowany jest do  przedsiębiorstw, instytutów badawczych, uczelni wyższych, koncernów, oraz pojedynczych uczestników.
Zdjecia © ESA
Podczas pierwszego konkursu w 2004 roku konkurs mógł pochwalić się tylko trzema partnerami lokalnymi, w tym roku ESNC wspierany jest przez  aż 17 regionów technologicznych rozsianych po całym świecie.
 
ESA’s Technology Transfer Programme Office (TTPO)
 
Głównym celem TTPO jest wykorzystywanie i przetwarzanie technologii używanej do badania przestrzeni kosmicznej w celach bardziej „przyziemnych” i codziennych. W ten sposób TTPO chcę pokazać korzyści płynące z Europejskiego Programu Kosmicznego mieszkańcom Europy. TTPO odpowiedzialne jest za definiowanie i decydowanie o wdrażaniu technologii kosmicznych, włączając w to finansowanie i pomoc nowym firmom odpowiedzialnym za budowę i rozwój nowych technologii.

Źródło informacji: © European Space Agency

Wróć

Dodaj komentarz

*
*
Prosimy obliczyć 7 plus 3.*